Зверніть увагу на ваш пароль!

Паролі всіх «дістають». Вічно вискакують в невідповідний момент і заважають. Перевіряєш в Приват24 чи капнули гроші на картку — введіть пароль. Поспішаєш прочитати електронну пошту з поздоровленнями — введіть пароль. Запускаєш 1Ску — введіть пароль! Та скільки можна-то?!

Добре, що є галочка «зберегти пароль». Та й сам пароль можна вибрати простіше — qwerty111 або дату народження. А потім використовувати його всюди, аби десятки різних паролів не зберігати в голові.

У підсумку, у нас простий пароль, який легко запам’ятати. Правда, його так само і легко підібрати. «Ну підберуть. У мене нічого важливого немає, ну вкрадуть якусь дрібницю і що?».

Оскільки сьогодні День Знань, то відкриємо вам одне таємне знання: велика частина «хакерів» не мають на меті вкрасти у вас щось. Їх головна мета — зробити гидоту. Сховати, змінити пароль, видалити, надіслати вірус.

Бухгалтерські звіти ви можете заново зробити за годину. Але що буде, якщо ви не зможете запустити 1С чи медок? Як тоді зробите звіт або передасте дані? Начебто нічого не вкрали, а в підсумку…

Тому, потрібно пам’ятати про важливість паролів і дотримуватися певних правил:
🔹 Розділіть особисті і робочі паролі
🔹 Не використовуйте один і той же пароль в декількох місцях
🔹 Створюйте складні паролі, хоча б на 10 символів, використовуючи як букви так і цифри.
🔹 Коли справа стосується критично важливих сервісів і даних — не ставте галочку «зберегти пароль»! Навіть якщо працюєте на особистому комп’ютері.

Для генерації паролів можна використовувати як спеціальне ПЗ, так і онлайн сервіси (https://www.dinopass.com, https://2ip.ua/ru/services/useful-service/password-generator). Задаєте потрібні параметри пароля і він вам його генерує.

Якщо ви власник бізнесу, то, крім перерахованих вище пунктів, рекомендуємо звернути увагу на додаткові заходи захисту:
🔹 Блокування облікового запису після 3 (або більше) невірних вводів пароля;
🔹 Впровадження VPN: шифрований канал між комп’ютерами користувачів і сервером;
🔹 Двухфакторная авторизація: вхід на сервер буде доступний тільки з підтвердження паролем з смс, з додатком на андроїд або ios;
🔹 Налаштування заборони зберігати паролі на комп’ютерах співробітників.

Якщо вам потрібна допомога в налаштуванні it-захисту вашого бізнесу — зв’яжіться з нами нам і ми обов’язково допоможемо.

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!