Аудит і моніторинг IT-інфраструктури

Попереджений значить озброєний. Скільки разів вам доводилося чути цю фразу? Сотні, тисячі разів. Вона стара як світ, але актуальна завжди. Сучасне підприємство складно уявити без комп’ютерів. Комп’ютерна, офісна техніка дозволяє виконувати роботу якісніше, швидше, приносить користь компанії.

Сеть

«Як, вчора ж все працювало ?!», «Та як воно може гальмувати, у нас же такий потужний сервер?!» Ці та подібні фрази нерідко можна почути від співробітників, керівників, власників. І добре, коли проблеми є і вони перед очима — тоді виникає необхідність їх вирішувати.

Але ж часто буває — проблеми не видно, все працює, але одного разу — раз, і проблема. Зупинка роботи, втрата робочого часу. Чи стикалися з таким?

Комп’ютерна інфраструктура підприємства при неправильному налаштуванні, експлуатації може таїти загрозу, нести ризики та приводити до збитків, а не тільки полегшувати роботу. Замість підвищення ефективності ми маємо погіршення якості роботи.

Для вирішення та усунення подібних проблем необхідний аудит та моніторинг IT-інфраструктури підприємства, який дозволить:

  • виявити слабкі місця в організації it-інфраструктури;
  • знайти технічні та організаційні помилки при інсталяції операційних систем;
  • знайти помилки в проектуванні мережі;
  • виявити ризики втрати даних;
  • виявити неефективну взаємодію бізнесу та IT;
  • виявити помилки в роботі обладнання і програмного забезпечення;
  • аналіз продуктивності IT-інфраструктури;
  • простежити, наскільки ефективно використовуються it-ресурси підприємства.

Крім ризиків, пов’язаних з втратою даних, є ще проблеми неправильної або неповної оптимізації. Досить часто можна зіткнутися з ситуацією, коли it-ресурси використовуються неправильно, не оптимально. Підприємство, маючи кілька сучасних серверів, все одно може відчувати проблеми з потужностями, стикатися з гальмами баз даних, «затиками» в роботі мережі та іншими неприємностями.

Все це відбувається внаслідок неправильної (або взагалі не зробленої) оптимізації, невірних налаштувань або неправильно обраного підходу до побудови мережі.

Аудит и моніторинг підприємства по часу, в середньому, триває близько тижня. Глобальні помилки зазвичай знаходяться за добу-дві, а проблеми оптимізації, нераціонального використання або нестачі ресурсів виявляються за тиждень моніторингу. У деяких випадках, моніторинг може тривати до місяця.

Сpu

Аудит рекомендується проводити не рідше 1-го разу в рік. Навіть якщо все працює ідеально, немає проблем, не втрачаються файли — має сенс виконати перевірку своєї IT-інфраструктури. Досвід показує, що ідеальність може виявитися оманливою. Попереджений значить озброєний!

Наші фахівці виявлять всі вузькі місця, знайдуть ризики і видадуть рекомендації щодо їх усунення. І, в разі необхідності, самі зможуть реалізувати всі рішення за результатами перевірки.

При цьому наша компанія гарантує збереження конфіденційної інформації.

Замовляйте аудит і моніторинг та перевірте здоров’я вашої it-інфраструктури. Це безкоштовно!

Скріншоти зроблені з open source рішення на базі Zabbix.