8 міфів про IT-безпеку

Давайте поговоримо про поширені міфи, які заважають побудувати правильну систему захисту важливої інформації.

МІФ 1. Інтернет — головна небезпека для інформації.
А дорога – причина аварій. Так? 🙂 Небезпека в тих, хто не дотримується правил. І з інтернетом те саме, це корисний інструмент, але важливо дотримуватися правил безпечної роботи.

МІФ 2. У всьому винні хакери.
Міф, “розкручений” ЗМІ та кіно. Злами банківських, військових, корпоративних мереж – відомий сюжет. Набагато легше зробити відповідальними хакерів, ніж визнати свої недоробки. Наприклад, часто користувачі для кращого запам’ятовування вибирають паролі, що легко вгадати — ім’я, дату народження, або взагалі паролі типу 12345. А потім ще й записують їх на папірець і вішають його на видному місці. Ніякої безпеки. Дуже часто взагалі не потрібно бути хакером, щоб наробити вам біди.

МІФ 3. Навіщо захищатися, якщо нас все одно можуть нас зламати?
А навіщо тоді зачиняти двері до квартири на замок? Навіщо потрібна сигналізація в авто? Так, на 100% надійних систем захисту не існує. Але чим більше зусиль потрібно буде докласти для зламу, тим надійніша і безпечніша ваша система. І менше шансів, що хтось випадково щось зламає чи видаліть.

МІФ 4. Зберігати всю інформацію на сервері небезпечно, бо всі файли в одному місці.
Ні. Тільки при централізованому зберіганні можливо забезпечити актуальність інформації, розподіл прав доступу, високу надійність та захист від несанкціонованого доступу. А для того, щоб всі файли не були в одному місці — робиться резервне копіювання на інший пристрій.

МІФ 5. У нас ніколи не було проблем з безпекою.
Якщо їх не було, ще не означає, що їх не буде ніколи. Подушка безпеки в автомобілі теж потрібна не всім, але її наявність зберегла величезну кількість життів. Не варто чекати проблем, розумніше витратитися зараз на побудову системи захисту, ніж потім втратити в десятки і сотні разів більше при ліквідації збитків.

МІФ 6. Наша інформація нікому не потрібна, крім нас.
Дуже поширена помилка. Можливо, зловмисникам ваша інформація справді не потрібна. Але вона потрібна вам, клієнтам, партнерам. Договори, база товарів, бухгалтерська інформація – все це є у вас. Не обов’язково бути хакером, це може бути і ваш співробітник — щось не те натисне, або запустить файл з листа з вірусом, або видалить важливий документ, за незнанням, за злим наміром. А поломки обладнання, а помилки програм?

МІФ 7. У нас надійна антивірусна програма.
На жаль, багато атак комп’ютерних вірусів доводять протилежне. Навіть антивіруси з останніми базами — справляються не завжди. Тому сподіватися лише на антивірус – дуже небезпечно, ризикуєте втратити дані.

Міф 8. Наш бухгалтер розуміється на комп’ютерах, навіщо нам ще хтось?
На дрібні завдання такого підходу може вистачити. Але нормальний захист такий фахівець скоріш за все забезпечити не зможе. Ви й самі це добре розумієте і ми впевнені, навіть не ставите перед ним таких завдань.

Не дайте цим міфам вас обдурити та послабити вашу пильність, завжди пам’ятайте про безпеку та намагайтеся довіряти її професіоналам. Наприклад, нам Дзвоніть, пишіть — допоможемо!

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!