Як ми втратили гроші через недбале ставлення до даних

Це давня історія, можна було б її забути як страшний сон, але…

Ми займаємося техпідтримкою понад 20 років, і ось років 15 тому ми дуже сильно “накосячили”.

Початок робочого дня, на відділ техпідтримки дзвонить клієнт: «Тут у нас база не відкривається, зробіть щось». Клієнт він спокійний, бо впевнений, що скоро все запрацює. Вже було кілька разів, коли в них “зникали” файли і ми все оперативно відновлювали. Тож, чого хвилюватися?

Ми теж не хвилюємось. Беремо вчорашню резервну копію, відкриваємо і… Файли не дістаються! Ніяк. Зовсім ніяк! Копія «бита» і нічого не відновиш…

Як каже наш фахівець, коли він розповів про це клієнту, то повисла така тиша, що “було буквально чути як сивіє її волосся”…

Інформацію ми не вберегли, а це сотні годин роботи…

Як ми вибачались, та яких зусиль нам коштувало утримати клієнта  — то взагалі інша важка історія.

Клієнт дані поновив вручну. Довелося кілька тижнів працювати у посиленому режимі, щоб зробити все наново. Дуже неприємна та витратна ситуація.

Ми все робили практично правильно, але забули одну невелику деталь — потрібно не тільки робити копії, а й перевіряти, чи правильно вони збереглися. Як показав цей випадок, наявність резервної копії не гарантує, що дані будуть відновлені.

З того часу ми стали досвідченішими. Резервні копії у нас не тільки автоматичні, з перевіркою даних, а ще й підключені до системи моніторингу. Тепер ми щоразу отримуємо повідомлення про резервне копіювання: коли було зроблено, чи були помилки, чи все пройшло правильно.

Багато хто зовсім не замислюється про цінність інформації. Більше турбуються про комп’ютери. Мовляв, ремонтувати їх дорого, нові купувати загалом накладно. Але якщо комп’ютер зламався – замінили компонент, продовжили працювати. А якщо зламалася 1С, що міняти, де лагодити? Ви не зможете обслужити клієнтів, розрахуватися з постачальниками, звітувати перед податковою. Чудова перспектива?

Зверніть увагу на збереження файлів! Перевірте, як у вас робляться резервні копії. Як відстежується їх правильність та періодичність. Ви впевнені, що ваші файли надійно захищені?

Вчиться на наших помилках, не робіть свої.

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!