Що робити, якщо втрачено робочий ноутбук?

Що робити, якщо ваш робочий ноутбук втрачено чи викрадено? Як пережити цю ситуацію з найменшими втратами для себе та бізнесу?

Ось кілька простих кроків, які потрібно зробити:

  1. Заздалегідь організуйте хмарне резервне копіювання важливої інформації. Можна використовувати хмарні сервіси, такі як Гугл-драйв, Дропбокс і т.і. Можна — наш корпоративний сервіс-синхронізацію nextcloud від IT24. Обирайте той варіант, якому довіряєте.
  2. Коли виявили пропажу – змінюйте паролі від усіх сервісів, що використовуються на ноутбуці. Наприклад, пошта, телефонія, доступ до хмарного серверу, скайп, клієнт-банки і т.д. З телефону завершіть сесії WhatsApp, Telegram та інших програм, які були підключені на ноутбуці. Заздалегідь складіть список цих програм (тільки не зберігайте його на ноутбуці 😀).
  3. Працюйте на віддаленому робочому столі, тоді більша частина вашої робочої інформації буде поза ноутбуком, що дозволить швидко перекрити доступ до неї простою зміною пароля.
  4. Якщо ви не бажаєте, щоб інформація потрапила до сторонніх — використовуйте вбудоване шифрування. Тут є ризик: якщо забудете пароль, то все… Тому дивіться пункти перший та третій – обов’язково використовуйте хмарне резервне копіювання та віддалений робочий стіл!

І, головне, зробіть усе можливе, щоб знайти ноутбук.

Сподіваємося, з вами такого ніколи не станеться, але якщо і станеться, то тепер ви до цього готові.

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!