Міжнародний день захисту персональних даних

Можете називати це параноєю — але за нами постійно стежать. Ні, це не бабуся з першого поверху, яка постійно ворушить шторкою, коли ви проходите повз. Та не колега по роботі, який стежить, хто залишив бруд на столі в офісній обідній кімнаті. І навіть не спецслужби, які, безперечно, хочуть перехопити ваші важливі нічні перемовини з тіткою Ірою з Бердичева.

Зовсім ні. Це ваші мобільні телефони, комп’ютери, планшети, розумний годинник і, навіть, роботи-пилососи. Та будь що, що має більш-менш просунуту внутрішню операційну систему. Ці пристрої постійно щось пишуть, зберігають, накопичують та передають. Шурхотять як вранці, так і ввечері. Ви спите – вони працюють. Вони знають про нас майже всі! Що ви робили минулого літа, що вчора купили в супермаркеті, що шукали в гуглі 13 квітня 2017 року, і чию фотку ви лайкнули минулої ночі. Вони навіть знають, де лежать навушники, які ви не можете знайти вже третій день. Знають, але вам не нагадають.

Проте все це вони спокійно розкажуть творцям ваших гаджетів. Передадуть о 3-й годині ночі без сорому і докорів сумління, і без вашого дозволу. Так, звичайно, інформація про те, що ви вчора їли на обід – не має стратегічної важливості. Але ось так, крок за кроком, байт за байтом, вони дізнаються про вас навіть більше, ніж ви самі. Дізнаються, що ви любите, а що ні. І що вам можна ненав’язливо запропонувати, і ви це обов’язково купите. І ні-ні, вас не «розведуть» на гроші, це буде щось корисне і потрібне, і ви навіть думатимете, що самі знайшли і купили.

Знаєте, що сьогодні, 28 січня – міжнародний день захисту персональних даних? Те, що було описано вище, може здатися параноєю і вірою у всесвітні змови, і, звичайно, не може бути правдою на 100%. Але подібні роботи ведуться, інформація накопичується, тестування та експерименти проводяться. Тож і придумали такий день. Він нагадує про те, що не тільки банківські та паспортні дані є вашою персональною інформацією, а й багато іншого, інколи навіть те, що вам видається непотрібом.

Треба стежити, кому і як відправляються ваші дані, хто їх накопичує та зберігає, як вони захищені. Одна справа коли гугл-реклама знає, що в понеділок о 10.27 вам потрібно запропонувати заспокійливе після робочої летучки, а інша справа коли вашими слабкостями користуються шахраї, які хочуть максимально розвести вас.

Пам’ятайте, все, що ви робите в мережі — може бути використане проти вас зі шкідливою метою.

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!