Міфи про IT-безпеку

У минулих дописах ми обговорили причини втрат інформації і як з ними боротися, а зараз поговоримо про поширені міфи, які заважають побудувати правильну систему захисту даних.

МІФ 1. Головна небезпека виходить із Інтернету.

А ще можна сказати, що дорога – причина аварій. Схожа логіка? Чи може небезпека в тих, хто не дотримується правил? З інтернетом те саме, це дуже корисний інструмент, але важливо правильно все організувати і пам’ятати про безпеку.

МІФ 2. У всьому винні хакери.

Зручний міф, “розкручений” ЗМІ та кіно. Злами банківських, військових, корпоративних мереж – відомий сюжет. Набагато легше зіпхнути відповідальність на хакерів, ніж визнати свою недоробку. Наприклад, часто користувачі для кращого запам’ятовування вибирають паролі, що легко вгадати — ім’я, дату народження, або взагалі паролі типу 12345. А потім ще й записують їх на папірець і вішають його на видному місці. Ніякої безпеки.

МІФ 3. Навіщо захищатися, якщо хакери все одно можуть нас зламати?

Якщо у всьому винні хакери, то й, справді, захищатися не потрібно. А навіщо тоді зачиняти двері до квартири на замок? Навіщо потрібна сигналізація в авто? Так, абсолютно надійних систем захисту не існує. Але чим більше зусиль потрібно буде докласти для злому, тим надійніша і безпечніша ваша система.

МІФ 4. Зберігати всю інформацію на сервері також небезпечно, т.к. всі файли в одному місці.

Ні. Тільки при централізованому зберіганні можливо забезпечити актуальність інформації, що зберігається, надійне адміністрування та розподіл прав доступу, високу надійність, правильне резервне копіювання та захист від несанкціонованого доступу.

МІФ 5. У нас ніколи не було проблем із безпекою.

Якщо їх не було, ще не означає, що їх не буде. Подушка безпеки в автомобілі теж потрібна не всім, але її наявність зберегла величезну кількість життів. Не варто чекати проблем, розумніше витратитися зараз на побудову системи захисту, ніж потім втратити в десятки і сотні разів більше при ліквідації збитків.

МІФ 6. Наша інформація нікому не потрібна, крім нас.

Дуже поширена помилка. Можливо, зловмисникам ваша інформація справді не потрібна. Але вона потрібна вам, клієнтам, партнерам. Договори, база товарів, бухгалтерська інформація – все це є у вас. Не обов’язково бути хакером, це може бути і ваш співробітник — щось не те натисне, або запустить файл з листа з вірусом, або видалить важливий документ, за незнанням, за злим наміром. А поломки обладнання, а помилки програм?

МІФ 7. У нас надійна антивірусна програма.

На жаль, багато атак комп’ютерних вірусів доводять протилежне. Навіть антивіруси з останніми базами — справляються не завжди. Тому сподіватися лише на антивірус – дуже небезпечно, ризикуєте втратити дані.

МІФ 8. Поштовий сервіс сам перевіряє нашу пошту та попереджає про віруси.

Так, гугл та інші сервіси вміють відловлювати віруси та попереджають більшість небезпек. Але зловмисники і тут знаходять лазівки. Вони вже не розсилають віруси, а роблять у листах посилання на завантаження. І користувач, повіривши сервісу, що вірусів немає, тисне на посилання і отримує заражену систему.

Міф 9. Наш бухгалтер Валентин розуміється на комп’ютерах, навіщо нам хтось ще?

Цей міф ми вже обговорювали раніше. На дрібні завдання такого підходу може вистачити. Але нормальний захист такий фахівець забезпечити не зможе. Ви й самі це добре розумієте і ми впевнені, навіть не ставите перед ним таких завдань.

Не дайте цим міфам вас обдурити та послабити вашу пильність, завжди пам’ятайте про безпеку та намагайтеся довіряти її професіоналам. Наприклад, нам 🙂 Дзвоніть, пишіть — допоможемо!

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!