Існує безліч правил правильного резервного копіювання і якщо їм слідувати, то можна уникнути безліч проблем. Але практика показує, що їх постійно потрібно вдосконалювати та стежити за змінами.
Спочатку все починалося з того, що копії робили на інший диск або в іншу папку того ж комп’ютера, потім прийшли до того, що потрібно робити на інший комп’ютер у цій мережі, плюс придумали окремі пристрої, куди копіювалась інформація — магнітні стрічки, диски, флешки. Зараз дійшли того, що ідеальний варіант – робити копії у хмару.
І тут знову відбулася переоцінка та зміна правил. Ми маємо фізичні сервери, на яких розташовані віртуалки клієнтів, і є ще окремі сервери під бекап цих віртуалок. Все робиться регулярно та автоматизовано, за правилами та з перевіркою зроблених копій.
І тут з’ясувалося, що якщо на серверах з віртуалками та на серверах з резервними копіями використовується однакова операційна система (ОС), то постраждати від вірусів можуть одночасно й ті й інші. Довелося вдосконалити процедуру бекапу. Ми перевели всі бекапні сервери на іншу операційну систему для диверсифікації ризиків втрати інформації під час атак вірусів-шифрувальників
Тепер, якщо з’явиться новий вірус, йому складніше буде пошкодити все відразу. Завдяки цьому додатковому кроку ми покращили захист.
Які висновки можна зробити із цієї історії?
- Звичайно ж, ми величезні молодці, постійно розвиваємося та навчаємось, щоб забезпечувати максимальний рівень підтримки для наших клієнтів. Тому, якщо ви досі не з нами, то саме час стати нашим клієнтом 😀
- Періодично потрібно переглядати підходи та правила у пошуках найкращих варіантів. Це глобальний висновок, він не тільки про бекапи, а в принципі про будь-які правила та процедури. Пам’ятайте про це.
team@it24.com.ua, (044) 200-20-24, (099) 366-24-24, (098) 023-24-24 — а це наші контакти. Ми знаємо, що ви майже готові співпрацювати з нами, тому подбали, щоб вам не довелося їх довго шукати. Пишіть, дзвоніть — чекаємо!
P.S. @it24sales (https://t.me/it24sales) — у нас є і телеграм, якщо вам так зручніше 🙂