Головне правило перед початком експлуатації сервера

Сервер – дуже важливий робочий компонент, серце бізнесу, проблеми з ним можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Мало хто замислюється, що сервер перед початком активного використання необхідно перевіряти. Як зазвичай роблять? Замовили сервер — отримали — почали налаштовувати та працювати. Встановили програмне забезпечення, перекинули дані, підключили користувачів. Витратили на це багато часу та сил. А в процесі роботи починають з’являтися помилки.

Чому так? Хоча серверне обладнання і надійніше звичайного, але воно теж буває з недоліками. І в цьому немає нічого страшного, якщо не поспішати одразу все налаштовувати, а провести тести, перевірити сервер на помилки. Як це робимо ми перед остаточною видачею сервера клієнту.

Найменше проблем буває з оперативною пам’яттю. З нашої практики, таких випадків були одиниці. Найчастіше виникають питання із жорсткими дисками. І не завжди це збійні сектори. Є менш помітні потенційні проблеми, на які можна не звернути увагу. Згадується випадок, коли ми отримали сервер із двома жорсткими дисками, один із яких опинився з напрацюванням у кілька тисяч годин. Так, проблеми ніби й немає. Велике напрацювання – це не збій, не помилка. Але це знос. І підвищена ймовірність появи помилок. За результатами перевірки ми звернулися до дата-центру і нам замінили потенційно небезпечний диск на інший, з мінімальним напрацюванням. Замінили, щоправда, не за гарні очі, а тому, що ми є партнерами дата-центру та отримуємо рівень підтримки Platinum рівня, що дозволяє вирішувати більшість проблем у найкоротші терміни, а також забезпечує лояльність дата-центру під час вирішення таких питань.

А бувають взагалі і “екзотичні” випадки. Якось ми «забракували» сервер через зношену батарею в RAID-контролері. Про батарейку BIOS’a, ви, мабуть, чули і знаєте. А ось про важливість батареї RAID-контролера – напевно, вам чути не довелося. По суті це і не проблема, але все одно може позначитися на працездатності. Без неї не працює кеш запису і, відповідно, запис на диски здійснюється повільніше, що позначається на швидкодії системи загалом. І ще, у разі зникнення електрики, розряджена батарея може призвести до втрати даних. Дата-центри рідко мають проблеми з електрикою, але подібна обережність зайвою не буде. На недолік було вказано і стару батарею нам замінили на нову. Так, через це сервер клієнти отримали трохи пізніше, зате ми були повністю впевнені у його працездатності. Як бачите, навіть такі дрібниці ми намагаємося не пропускати.

Можете називати це параноєю, але ми намагаємось виключити навіть мінімальні проблеми в роботі. Легше запобігти проблемі, ніж з нею потім героїчно боротися. Це допомагає вберегтися від багатьох негараздів.

Вам треба сервер? Звертайтесь, допоможемо підібрати, перевірити та налаштувати.

Понравилось?

Подпишись на нашу рассылку и получай полезные советы, интересные новости, сообщения о вирусных эпидемиях и многое-многое другое первым!


Подписаться!